Degustácie – vínna pivnica

Radi Vás privítame v štýlovej reprezentačnej časti pivnice Viničného vrchu, ktorá upevní Váš zážitok z degustácie našich vín.

Ponúkame ochutnávky vín s odborným výkladom pre minimálny počet 10 osôb na degustáciu, kapacita pivnice  je prispôsobená pre 50 ľudí. Základná degustácia 7 prívlastkových vín s odborným výkladom a občerstvením (syr, chlieb, jablká). Pri ochutnávkach je u nás možné si objednať aj hlavné jedlo ako sú obložené misy,  domáce špeciality (zabíjačkový tanier, pečená kačica s lokšami a pod.) a iné jedlá na požiadanie.

V prípade záujmu pred samotnou degustáciou sa koná exkurzia vinohradu, pivničných priestorov, výrobných a skladovacích zariadení. Môžete si vypočuť históriu Viničného vrchu. Taktiež sa viac dozviete o výrobe, odborník Vám ukáže jednotlivé fázy výroby na našich strojoch. Zaujímavosťou degustácie je schopnosť pomenovať naše dojmy, zážitky z ochutnávaných vín, porozprávať sa o nich, vnímať prostredie v ktorom sa vyrobili a tým spoznať cestu tohto vzácneho nápoja až k nášmu poháru. Spoznaním terroiru- vymedzeného územia vinohradov, ktoré majú osobitný charakter Južnostloveskej vinohradníckej oblasti. Zoznámením sa so spôsobom výroby a typom produkcie, až potom si človek uvedomí koľko práce, námahy a vášne je potrebné na výrobu kvalitného vína.

Ubytovanie vo Viničnom dome

Možnosť ubytovania pre 12 ľudí v nových izbách priamo v pivničnej budove. Naši hostia si môžu vychutnať príjemné prostredie, oddýchnuť si ďaleko od ruchu mesta a stresu. Môžu si dať príjemnú prechádzku vo vinohradoch, vychutnať si víno na terase.

V prípade záujmu o degustáciu alebo o ďalšie informácie nás prosím kontaktujte na info@vinodvory.sk alebo na tel. číslach v kontaktoch.

degust_2